Kolekcja Relief

Nowoczesne i tradycyjne struktury

Relief od Brillux-a jest przygotowaną do malowania okładziną ścienną na nośnej fizelinie. Duża różnorodność struktur pozwala w połączeniu z kolorowymi powłokami urzeczywistniać indywidualne rozwiązania dla różnych wnętrz. Kolekcja wzorów obejmuje atrakcyjny miks z nowoczesnych i od dawna już ulubionych struktur. Modne grafiki, styl retro i elementy kwiatowe są szykownym połączeniem różnych wzorów i tekstur.
Zalety
Zawarte w plastyfikatorach ftalany zaliczają się do tak zwanych trudno lotnych związków organicznych i są podejrzewane o negatywny wpływ na zdrowie. Okładziny ścienne Relief są produkowane kompletnie bez ftalanów i spełniają tym samym ścisłe przepisy europejskie dla  zabawek i wyrobów  dla dzieci wg Dyrektywy 2005/84/WE.    

Ze względu na swoją wysoką stabilność wymiarową i łatwa obróbkę Relief jest wysoko oceniany przez wykonawców. Nakładanie kleju na ścianę zapewnia czystość na budowie.
Pozostałe zalety: Brak czasu zmiękczania – w czasie późniejszych renowacji można Relief całkowicie ściągnąć na sucho. Profesjonalna okładzina ścienna jest odznaczona znakiem towarowym RAL dla tapet. W połączeniu z odpowiednimi powłokami, jak Glemalux ELF 1000, Super Latex ELF 3000 lub Sensocryl ELF, Relief spełnia wymogi normy DIN 4102 jako okładzina trudnopalna B1.